Anopsia Radio Station Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Where is everybody? Prea putin public pe 24 sept la Self Respect

Go down

Where is everybody? Prea putin public pe 24 sept la Self Respect Empty Where is everybody? Prea putin public pe 24 sept la Self Respect

Post  BigGirlWithAGun Tue Sep 29, 2009 10:05 pm

Si iata ca am ajuns sa scriu si despre lucruri mai putin placute si intr-o maniera neplacuta. Nu vreau sa sune ca o mustrare, dar intrebarea ramane: "Unde naiba e lumea, fratilor?!". Eu nu stiu daca se intampla numai la noi in Bucuresti, sau numai la evenimentele Anopsia. Nici macar nu sunt sigura din ce cauza se intampla ce se intampla asa ca nu pot sa incep sa injur in stanga si-n dreapta nemotivat. Treaba sta asa: vine scarbos de putina lume la concertele misto. Oare de ce? Asta este domnii mei o dilema din cauza careia am intrat in depresie. Va spun un mic secret. Eu nu ascult nici hardcore, nici ska. Poate ceva punk. Dar nici ala foarte substantial. Eu ascult alte chestii si nici alea notabile, populare etc. in fine. Si cu toate ca nu ascult hardcore sunt in stare sa apreciez o trupa buna, cu potential si care stie sa faca sa pice clubu' pe tine cand canta live. Bine, se poate pune si problema ipotetica ca daca nu eram implicata in Anopsia, oare mai veneam la concertele astea? Pai daca ascultam hardcore, da, veneam sa-i vad pe Self Respect pentru ca astia au rupt gura targului, efectiv. Eu nu vreau sa vina lumea numai ca sa se afle in treaba sau sa ne sustina noua concertele. Vreau sa vina hardcoristii aia coiosi care nu stiu pe unde se ascund ei. I-am vazut la Kingdom si Dead Vows. Au facut atmosfera misto din public. Dar...imi vine greu sa cred ca Self Respect suna chiar asa de prost pe langa Kingdom. Deci, repet: "Unde sunteti mai fratilor?!". Hai sa incerc cateva variante.
Poate ca:
-nu ati aflat de eveniment din cauza slabei publicitati facuta acestuia. Cea mai plauzibila ipoteza, desi am vazut ca s-a scris pe site-uri despre concert. S-au pus si ceva afise. Si totusi, poate nu a fost de ajuns si lumea n-a aflat.
-erati in vacanta/concediu (cam greu de crezut ca nu mai e chiar vara si lumea s-a mai intors prin Bucuresti); sau poate a fost pus intr-o zi in care nu puteati ajunge.
-nu va place locatia;
-nu dati doi bani pe trupe necunoscute, chiar daca ele canta misto (sau poate i-ati probat pe astia si v-au ingretosat urechile); sau poate nu agreati faptul ca Self Respect canta in poloneza.
-nu dati 8 lei sa vedeti o trupa; hai 2.
-nu va plac evenimentele Anopsia-asta e o ipoteza absurda, dar, nu se stie niciodata; poate aveti ceva cu Anopsia.
etc.
Mare, mare pacat e sa vezi niste oameni care se straduiesc acolo pe scena sa dea tot ce pot si sa bata vantu' prin public. E jalnic. Mi-e mie rusine fata de trupe, fata de aia care totusi au venit. Serios, eram acolo si incercam sa ma simt bine, dar am uitam in jur si mi se facea rusine. But that's just me.
As aprecia foarte mult daca cine citeste acest post poate sa-mi raspunda civilizat la intrebarea: "Unde sunt hardcoristii si de ce lipsesc ei de la concertele de hardcore?"
Poate pe viitor o sa ne mandrim si noi spunand: "Bai au fost 50 de oameni in public azi noapte. De 3 ori mai putin ca la concertele din Cluj, dar totusi e ceva."
BigGirlWithAGun
BigGirlWithAGun
Moderator


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum